Demiryolu Taşımacılığı

Uluslararası Taşımacılık

Demiryolu Taşımacılığı

DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI: Yeryüzündeki ekonomik koşulları büyük çapta etkilemiş olan demiryolları insanoğluna, zaman ve mesafe alanında çok önemli üstünlükler sağlamıştır. İlk yıllarında demiryolu ulaşımındaki gelişim çok hızlı olmuştur. 1840’da 77 bin km’ye ulaşan dünya demiryolları uzunluğu, 1905 yılında 860 bin km’ye 1913 yılına gelindiğinde ise 1 milyon 110 bin km’ye çıkmıştır. Bu tarihten sonra dünya demiryolları yapımının hız kaybettiği görülmektedir. Bu azalma, gelişmekte olan ülkelerde yer yer yeni hatlar döşenmesine karşın, gelişmiş olanlarda da bazı hatların faaliyetlerine son vermelerinden ileri gelmektedir.Demiryolları, büyük hacimli, yüksek yoğunluklu ve düşük değerli yüklerin uzun mesafelerde taşınmasının, özellikle karayolu ve havayolu taşımacılığına göre çok daha az maliyetle gerçekleştirilmesini sağlar.

Yeryüzünde demiryollarının toplanmış olduğu iki önemli bölge vardır. Bunlar;

*Avrupa
*Kuzey Amerika’nın doğusu

Bu iki bölgede yer alan herhangi bir demiryolu hattından en az 20 kilometre uzakta, çok az yerleşim vardır. Dünyanın geri kalan kısımlarında ise demiryolları altı ayrı bölgede toplanmıştır:

*Güney Asya (Daha çok Hindistan ve Pakistan)
*Avustralya (Daha çok kıtanın Güneydoğusu)
*Doğu Asya (Japonya, Kore, Mançurya)
*Güney Afrika
*Doğu Arjantin
*Brezilya’nın kıyı bölgeleri

Bu alanlar dışında, demiryolları çok seyrek ve birbirinden uzaktır. Güney Amerika, Afrika, Asya, Avustralya’nın iç kısımları ve Kuzey Amerika’nın kuzey kısımlarının çoğu demiryollarından yoksundur.

HER TÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN BİZE YAZIN

Threeline Lojistik: Bütün sorunları bize iletmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Arkadaşlarımız 09:18:30 arası en geç 2 saat içinde sorularınıza cevap veren maili size iletmiş olacaklardır. Yada daha hızlı cevap almak isterseniz +90 212 676 1281 numaralı telefonu arayarak her biri kendi bölgesinde yüksek tecrübeye sahip ekip arkadaşlarımızdan canlı destek alabilirsiniz.

Threeline Lojistik
ALLURE TOWER
E5 Yanyol Civan Sok.
No:1 Kat:8 Daire:114
Avcılar, İstanbul,
Türkiye, 34500
+90 212 676 1281
info@threelinelojistik.com

Demiryolu Taşımacılığı,Almanya lojistik,Almanya Nakliye,Almanya Nakliyat,Almanya Taşımacılık,Amerika nakliye,Suudi Arabistan nakliye,Suudi Arabistan nakliyat,Belçika nakliye,Belçika nakliyat,Çin nakliye,Çin lojistik,Çin taşımacılık,Dubai nakliye,Fransa nakliye,Hindistan taşımacılık,Hollanda nakliye,Hollanda nakliyat ,Hollanda taşımacılık,İngiltere nakliye,İngiltere lojistik,İsrail nakliye,İsviçre nakliye,İtalya nakliye ,İtalya lojistik,Kuveyt nakliye,Mısır nakliye,Libya nakliye,Polonya nakliye,Uluslararası lojistik ,Uluslararası nakliyat,Uluslararası taşımacılık,Uluslararası nakliyat,Yurtdışı nakliye,İran nakliye,Yurtdışı taşımacılık,Yurtdışı taşıma
TOP
WhatsApp WhatsApp Bize Ulaşınız